Bayern 0-2 Dortmund, 13 bodova iza prvog mjesta

27. kolo Bundeslige uvelo je u fokus bitku. Bayern München je kod kuće izgubio 0-2 od Dortmunda. Bayern je nakon utakmice skupio 60 bodova, 13 bodova zaostatka za vodećim Leverkusenom i praktično propustio prvenstvo. Dortmund zauzima četvrto mjesto s 53 boda i još uvijek je u posljednjoj borbi za plasman u Ligu prvaka.
U susretu 1. kola Bayerna i Dortmunda ove sezone Bayern je u gostima svladao Dortmund rezultatom 4:0. No, u ovoj utakmici Dortmund ne samo da je izborio prvu pobjedu u proteklih 12 utakmica El Clasica, već je potpuno raspršio i tanku Bayernovu nadu u osvajanje prvenstva. U 10. minuti susreta Adeyemi u Dres Borussia Dortmund u kontranapadu je otvorio rezultat. U 83. minuti Allais je asistirao Ryersonu da postigne pogodak i ovjeri pobjedu. Dortmund je na kraju u gostima svladao Bayern rezultatom 2:0 i izborio ovu teško izborenu pobjedu. Ova pobjeda daje Dortmundu više samopouzdanja u pokušaju da se kvalificira za Ligu prvaka.
Za Bayern, nakon poraza u ovoj utakmici, već zaostaju 13 bodova za vodećim Leverkusenom sa samo 7 kola do kraja lige. To znači da čak i ako Bayern pobijedi u svih preostalih 7 utakmica, Leverkusenu, koji je do sada ostao neporažen ove sezone, treba samo 9 bodova u zadnjih 7 kola kako bi se upisao u prvo prvenstvo Bundeslige u povijesti momčadi. Može se reći da nema iznenađenja u vlasništvu bundesligaškog prvenstva. Ali moram žaliti Kanea. Kako bi razbio prokletstvo nepostojanja prvenstva u karijeri, Kane je završio 12-godišnju karijeru u Tottenhamu i otišao u Bundesligu obući Dres FC Bayern München. Nažalost, još uvijek je propustio priliku da uvijek iznova osvaja prvenstvo.