Joselu je postao najveći doprinos promociji Real Madrida u finale Lige prvaka

Završila je uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka 2023-24. Joselu, koji je ušao kao zamjena u Dres Real Madrid s brojem 14, bio je kao bog koji je došao, zabio je 2 gola zaredom u 88. i 91. minuti utakmice, pomažući Real Madridu da porazi Bayern kod kuće s 2-1 i napreduju ukupnim rezultatom 4-3. Finale lige prvaka.
Prošlog ljeta Real Madrid je potrošio 500.000 eura na posudbu za najam 33-godišnjeg napadača Joselua iz Espanyola, a otkupna naknada iznosila je samo 1,5 milijuna eura. Bio je zamjena veći dio sezone i zabio je 17 golova u svim natjecanjima, drugi je samo Bellingham (22 gola) i Vinicius (21 gol), a na trećem se mjestu izjednačio s Rodrygom. . On je igrač s najvećim bodovnim učinkom u Real Madridu ove sezone.
U ovoj utakmici Joselu, koji je ušao kao zamjena, bio je poput heroja. U nepovoljnoj situaciji zaostatka od 0-1, zabio je 2 gola u 3 minute i izvukao Real Madrid s ruba litice. Na najsavršeniji način uzvratio je bodrenju navijača na Bernabeuu i cijeloj momčadi Real Madrida. Joselu je s ova dva pogotka postao najstariji igrač koji je dvaput zabio kao zamjena u nokaut rundi Lige prvaka sa 34 godine i 42 dana. Bio je i treći igrač u povijesti Lige prvaka koji je postigao dva pogotka kao zamjena u polufinalu. . Na temelju Joseluovog učinka ove sezone i njegove otkupne klauzule od samo 1,5 milijuna, Real Madrid nema razloga da ga ne otkupi. Radujemo se vidjeti Joselua u bijelom Nogometni Dresovi u raznim natjecanjima sljedeće sezone.